Początki na siłowni.

początki na siłowni

 

Mamy jesień. Niby pogoda na trening jest zawsze, ale większość z nas część swoich treningów przeniesie na siłownię. Osoby zaawansowane świetnie sobie poradzą, ale co z tymi, którzy od tej jesieni chcą zacząć swoją przygodę z treningiem siłowym? Jak się zmobilizować i od czego zacząć?

 

Przede wszystkim każdy moment jest dobry. Każda osoba, którą spotkasz w klubie fitness zaczynała kiedyś tak jak Ty! Nie wiedziała od czego zacząć i krępowała się wśród osób zaawansowanych. To nie powód do wstydu czy strachu, wręcz przeciwnie, to powód do dumy! 🙂 W końcu należysz do zacnego grona osób świadomych swojego ciała i zdrowia. Pierwszy krok już za Tobą, czas ruszyć na siłownię! Od czego więc zacząć?

 

Trening siłowy wspaniale kształtuje nasze ciało, ale nie tylko ciężary są tutaj ważne. Najlepszy zestaw, to ćwiczenia wszystkich partii ciała oraz dodanie treningów aerobowych. Początek z siłownią nie będzie miał dobrych skutków, jeśli nie zadbasz o odpowiednią dietę. Białko, węglowodany, tłuszcze w odpowiednich proporcjach dla Twojego ciała oraz kilka suplementów, aminokwasów i spora ilość wody każdego dnia, sprawi że będziesz świetnie przygotowany. Jeśli masz obawy przed rozpoczęciem ćwiczeń sam, skorzystaj przez pierwsze tygodnie z pomocy trenera i dietetyka.

 

Nie narzucaj sobie zbyt wiele – 3 treningi w tygodniu zupełnie wystarczą by popracować nad każdą częścią ciała…

 

Zacznij od rozgrzewki minimum 5-10 min na bieżni, rowerku czy orbitreku. Do każdego treningu siłowego polecamy dołożyć trening aerobowy, ale zawsze na koniec. 30 min powinno wystarczyć, aby ładnie spalić tkankę tłuszczową. Trening FBW, czyli Full Body Workout będzie świetny na początek. Dlaczego? Jest po to, by przyzwyczaić organizm do wysiłku i dać bodziec całemu ciału do rozwoju. Oczywiście ciężar i ilość powtórzeń dobierz indywidualnie do swoich potrzeb i możliwości.

 

Pamiętaj! Regeneracja po treningu oraz ćwiczenia rozciągające są niezbędnym elementem kształtowania ciała. Wysypiaj się i odpoczywaj w dni nietreningowe. Dbaj o dietę i regularnie trenuj, a za kilka miesięcy zobaczysz wspaniałe efekty.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *