Trening EMS vs ZAJĘCIA FITNESS

 

Trening EMS
(Body Shape)

Zajęcia
fitness

Czas treningu20 minut1 h
Optymalna częstotliwość1-2 w tygodniu3-4 w tygodniu
Widoczność rezultatówpo 4-8 sesjachpo 2 miesiącach ćwiczeń
Utrata wagi (tk. tłuszczowej)do 3x szybciej1x
Przyspieszenie metabolizmu2x1x
Redukcja cellulituznacznanieznaczna
Wzrost siły mięśninawet 3 x szybszy1x
Przyrost mięśni głębokich i mięśni corezawszetylko przy wybranych ćwiczeniach
Obciążenie stawów i ryzyko kontuzjinietak
Działanie rehabilitacyjne (bóle pleców, kontuzje kolan/bioder)taknie
Regulacja dysproporcji/asymetrii mięśniowejtaktylko przy wybranych ćwiczeniach
Sprzęt potrzebny do odbycia treninguefektywny trening całego ciała przy użyciu sprzętu EMSpotrzebna cała dobrze wyposażona sala
Przeszkolony trener personalnyzapewniony trening z treneremtrener musi skupić się na większej grupie i nie zawsze uda mu się skorygować Twoje błędy
Komfort i kameralność treninguekskluzywne i kameralne studioprzepełniona sala
Trening indywidualnyzawszenigdy, patrząc na innych możesz powielać ich błędy
Indywidualny plan treningowyzawszepoziom treningów jest definiowany dla całej grupy

Trening EMS od zajęć fitness odróżnia wiele czynników. Odpowiedź na pytanie, czy warto zamienić godzinne ćwiczenia aerobowe w grupach na krótkie indywidualne treningi, jest prosta. Jeżeli zależy nam na oszczędności czasu i znacznie lepszych wynikach znacznie lepszym wyborem będzie elektrostymulacja. Zobaczmy, jak różni się ona od fitnessu i dlaczego powinna ją wybrać każda z nas!

Ile czasu poświęcę na ćwiczenia?

Zajęcia fitness to najczęściej spotkania oparte na ćwiczeniach aerobowych. Jedna sesja trwa tu zwykle około godziny. Dla osiągnięcia optymalnych efektów zaleca się przeprowadzenie od 3 do 4 sesji w tygodniu co oznacza, że tygodniowo na ćwiczenia poświęcisz około 3-4 godzin. W przypadku ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji potrzebne będzie Ci znacznie mniej czasu. Specjaliści zalecają tu od 1 do maksymalnie 2 trwających około 20 minut treningów tygodniowo.

Kiedy zauważę efekty?

Praktyka pokazuje, że aby zauważyć efekty ćwiczeń należy regularnie uczęszczać na zajęcia kilka razy w tygodniu przez okres minimum 2 miesięcy. Pierwsze rezultaty zauważysz więc po spędzeniu na ćwiczeniach od 24 do 32 godzin. W przypadku EMS czas ten jest wielokrotnie krótszy. Tu wystarczy bowiem około 4 tygodni, podczas których faktycznie ćwiczyć będziemy od 80 do 160 minut – w zależności od naszych potrzeb oraz możliwości fizycznych. Jeżeli więc łatwo zniechęcasz się do standardowych treningów właśnie przez długi okres oczekiwania na widoczne efekty lub ze względu na konieczność poświęcenia na intensywny wysiłek fizyczny wielu godzin, aby ujrzeć pierwsze, często niezbyt spektakularne rezultaty, trening EMS będzie idealny właśnie dla Ciebie!

Co mogę osiągnąć?

Dzięki ćwiczeniom połączonym z elektrostymulacją mięśni możesz spalić nadmiar tkanki tłuszczowej nawet do trzech razy szybciej niż miałoby to miejsce u osoby uczęszczającej na  tradycyjne zajęcia fitness. EMS dwukrotnie bardziej niż ćwiczenia aerobowe przyspiesza przemianę materii i pozwala na wzrost siły mięśni do trzech razy szybciej niż fitness. Pozwala on też znacznie zredukować widoczny cellulit i w odróżnieniu od innych form aktywności fizycznej wzmacnia mięśnie głębokie i szkieletowe podczas każdej sesji, a nie tylko podczas wykonywania określonych ćwiczeń.

Czy to bezpieczne?

EMS wykorzystuje elektrostymulację, czyli nowoczesną metodę przekazywania za pomocą specjalnych elektrod odpowiednio dopasowanych impulsów elektrycznych bezpośrednio do mięśni osoby ćwiczącej. Impulsy te imitować mają naturalne sygnały przesyłane w naszym organizmie przez układ nerwowy. Ich zadaniem jest pobudzenie mięśni do bardziej intensywnej i wydajniejszej pracy. Metoda ta jest w stu procentach bezpieczna, a w niektórych sytuacjach może okazać się nawet bezpieczniejsza niż tradycyjne ćwiczenia. Dzięki elektrostymulacji nie obciążamy bowiem stawów i unikamy ryzyka kontuzji, a same sesje mają działanie rehabilitacyjne i pomagają walczyć z bólami pleców i kontuzjami w obrębie stawów biodrowych i kolanowych. Pozwalają również regulować dysproporcje i asymetrie mięśniowe.

Indywidualny trening z elektrodami czy grupowe zajęcia aerobowe?

Oszczędność czasu i możliwość szybszego uzyskania pożądanej sylwetki gwarantowane przez  EMS zdecydowanie świadczą na korzyść tej metody. Jej dodatkową zaletą są jednak z pewnością również warunki, w jakich odbywają się ćwiczenia. W TECHNOBODY każdy klient ma zapewnione indywidualne spotkanie ze specjalistą w ekskluzywnej, kameralnej sali ćwiczeń. Dzięki jego pełnej uwadze nie będziesz powielać błędów innych ćwiczących, lecz skupisz się na prawidłowym i pełnym wykonaniu każdego ćwiczenia, a poziom każdego spotkania będzie zawsze dopasowany idealnie do Ciebie, a nie do uśrednionych możliwości całej grupy!