Czym jest TECHNOBODY?

Technobody to sieć ekskluzywnych, kameralnych studiów treningu personalnego, zapewniających swobodę i komfort ćwiczeń oraz opiekę od pierwszej do ostatniej minuty treningu. Oferujemy innowacyjną usługę treningów personalnych z wykorzystaniem metody EMS (Electrical Muscle Stimulation) – elektrostymulacji mięśniowej.

Czym się zajmujemy?

Jako jedyni w Polsce wprowadziliśmy cardio EMS – najskuteczniejszy program w walce z nadwagą. Dodatkowo posiadamy w ofercie drenaż limfatyczny bazujący na wyjątkowym systemie Ballancer, który stanowi doskonałe uzupełnienie efektów treningowych i jest pomocny w walce z niedoskonałościami sylwetki.

Chcąc w pełni zadowolić naszych klientów, korzystamy ze sprzętu najwyższej jakości. Sprzęt ten pochodzi od światowych liderów, dostarczających innowacyjne produkty dla branży medycznej oraz branży fitness.

Specjalistyczny sprzęt

Współpracujemy między innymi z firmą Miha bodytec, czyli z wiodącym niemieckim producentem wysokiej klasy sprzętu przeznaczonego do treningów EMS. To właśnie specjaliści pracujący dla tej marki udoskonalili i rozpowszechnili elektrostymulację jako nowoczesną i wyjątkowo skuteczną metodę na uzyskanie i utrzymanie idealnej, szczupłej sylwetki i świetnej kondycji organizmu.

W naszych studiach klienci mogą również skorzystać z najnowocześniejszego sprzętu izraelskiej marki Mego Afek, która od ponad 35 lat zajmuje się produkcją sprzętu medycznego. W naszym kraju znana jest ona dziś między innymi z produkcji urządzeń do masażu estetycznego i drenażu limfatycznego.

Wyjątkowa forma treningu EMS w połączeniu z naszą kadrą trenerską, pomogą w bezpieczny i efektywny sposób cieszyć się dużo lepszymi efektami, niż po tradycyjnych ćwiczeniach w siłowni.

  • Wspólnie określimy Twoje cele
  • Dokonamy analizy składu ciała
  • Dobierzemy właściwy program treningowy (EMS cardio, EMS bodyshape)

Naszym zadaniem jest zapewnienie najwyższego poziom usług, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

 

Technologia EMS


Technologia EMS (od angielskiego Electrical Muscle Stimulation) to rewolucyjna i przede wszystkim efektywna metoda stymulacji mięśni za pomocą impulsów elektrycznych, które naśladują naturalne czynności ośrodkowego układu nerwowego. Pozwala ona na pobudzenie mięśni do wielokrotnie intensywniejszej pracy podczas wykonywania standardowych, prostych ćwiczeń fizycznych. W zależności od Twojego poziomu sprawności fizycznej i od wyznaczonych przez nas wspólnie celów treningu może być on albo wyjątkowo łagodny, albo maksymalnie intensywny. Istnieje nawet możliwość przeprowadzenia treningów całkowicie pozycji leżącej, co pozwala na przykład na wzmocnienie mięśni po przebytych urazach, kontuzjach czy po przewlekłej chorobie. Osoby o wysokim poziomie sprawności mogą jednak skorzystać z trudniejszych treningów mocno angażujących wszystkie mięśnie dzięki silniejszym skurczom i bardziej dynamicznym ćwiczeniom.

Dla kogo?

Dzięki możliwości doboru intensywności nasz trening jest metodą odpowiednią zarówno dla osób zupełnie niewysportowanych oraz tych o przeciętnym poziomie sprawności fizycznej, jak i dla sportowców zawodowych i wyczynowych. Ćwiczenia wykorzystujące elektrostymulację poleca się także osobom, które po przebytych kontuzjach stawów nie mogą kontynuować treningów konwencjonalnymi metodami, a także osobom starszym. Podczas treningu nie obciąża się bowiem stawów, a ryzyko jakiegokolwiek urazu jest na tyle znikome, że EMS uznaje się za najbezpieczniejszą z metod na zwiększenie sprawności i wytrzymałości organizmu.

Trening EMS to również doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą wzmocnić swoje ciało i poprawić wygląd sylwetki, ale nie mają czasu na tradycyjne treningi w siłowni. Dlaczego? Dlatego, że zaledwie JEDNA 20-minutowa sesja treningowa wykorzystująca metodę elektrostymulacji stanowi równowartość 2 godzin spędzonych na siłowni. Jednocześnie wymusza ona na Twoim organizmie ponad 150 razy więcej skurczów mięśni, niż wymagałby tego standardowy trening siłowy czy zajęcia fitness.

Dzięki szerokiej dostępności metody ćwiczeń z wykorzystaniem elektrostymulacji to, co kiedyś było osiągalne jedynie po latach wykonywania ciężkich treningów na siłowni, teraz znajduje się w zasięgu ręki każdego z nas!

Drenaż Limfatyczny


Studio TECHNOBODY oferuje swoim klientom także zabiegi drenażu limfatycznego, który usprawnia przepływ chłonki w organizmie, poprawiając jednocześnie krążenie krwi i zmniejszając wszelkiego rodzaju obrzęki i niedoskonałości sylwetki. W naszym studiu zabieg ten wykonywany jest przy użyciu najnowocześniejszego skomputeryzowanego systemu sekwencyjnego Ballancer zaprojektowanego przez specjalistów współpracujących z izraelską marką Mego Afek. Wykorzystuje się go do przeprowadzania efektywnego drenażu limfatycznego, zwanego też masażem limfatycznym lub presoterapią, w profesjonalnych salonach kosmetycznych, klinikach medycyny estetycznej oraz ośrodkach spa.

Efekty

Wszechstronne działanie Ballancera pozwala mu wpływać aż na pięć kluczowych aspektów pracy naszego organizmu.

  • Masaż przy użyciu Ballancera poprawia krążenie krwi i limfy zarówno w skórze i tkankach znajdujących się pod nią, co umożliwia na lepsze dotlenienie każdej komórki w Twoim organizmie.
  • Dzięki uciskowi wywieranemu na jamę brzuszną Ballancer rozluźnia mięśnie brzucha i naturalnie stymuluje pracę jelit, co poprawia funkcjonowanie układu trawiennego i zapobiega powstawaniu zaparć.
  • Poprzez zwiększenie przepływu chłonki drenaż limfatyczny wykonany przy użyciu Ballancera umożliwia szybsze pozbywanie się z organizmu zbędnych produktów przemiany materii.
  • Masaż Ballancerem wpływa również na szybszą regenerację tkanki mięśniowej po intensywnym treningu, przez co świetnie sprawdzi się w połączeniu z ćwiczeniami wykorzystującymi elektrody. Zmęczone ogromną ilością wykonanych skurczów mięśnie dzięki drenażowi limfatycznemu z łatwością pozbędą się nadmiaru toksyn będących przyczyną zakwasów, a masaż rozluźni je i złagodzi wszelkie dolegliwości bólowe.
  • Ballancer jest również niezawodną bronią w walce z cellulitem, którego powstawanie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn często związane jest z nieprawidłowym przepływem limfy w obrębie bioder i ud. Drenaż limfatyczny wykonany przy jego użyciu poradzi sobie również z innymi niedoskonałościami skóry – dzięki zwiększeniu dopływu tlenu Ballancer wygładza bowiem naskórek, jednocześnie wyszczuplając kontur całego ciała.

Ten nowoczesny skomputeryzowany system sprawdza się także jako doskonałe uzupełnienie innych zabiegów wyszczuplających i modelujących takich jak kawitacja, kriolipoliza, liposukcja czy zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych. Ballancer pracuje przy użyciu ciśnienia od 20 do 80 mmHg i oferuje szeroki wybór różnych cykli masaży, włączając w to unikalny masaż Pre-Therapy Cycle.