Przepisy na śniadania

Zdrowe fit śniadania to idealny początek każdego dnia, dlatego przy ich przygotowywaniu warto korzystać ze sprawdzonych przepisów. Pierwszy posiłek po przebudzeniu pełni bowiem bardzo ważną rolę. Dobrze zbilansowane danie wspomaga Twoją pracę już od pierwszych godzin poranka, kiedy wydolność psychomotoryczna organizmu jest na najwyższym poziomie. Dzięki odpowiedniemu doborowi składników odżywczych możesz zwiększyć swoją kreatywność, przez co Twoja praca będzie o wiele bardziej wydajna. Zapominasz zjeść rano? Spróbuj przełamać ten negatywny nawyk – zobaczysz, że już po kilku dniach znacząco poprawi Ci się zdolność koncentracji i będziesz o wiele bardziej energiczny przez cały dzień! Co jeszcze musisz wiedzieć o tym najważniejszym posiłku w ciągu dnia?

 

Czy jedzenie zdrowych śniadań pozwoli mi szybciej schudnąć?

Jedzenie zdrowych śniadań jest niezbędne zawsze – nie tylko podczas diety redukcyjnej. Niemniej jednak o ich spożywaniu nie powinny zapominać przede wszystkim osoby odchudzające się i narażone na choroby cywilizacyjne takie jak cukrzyca czy choroba wieńcowa, które często wynikają ze zwiększonej masy ciała i nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w organizmie. Dlaczego tak się dzieje? To proste. Gdy przyzwyczaisz się do jedzenia regularnych posiłków o określonej porze o poranku, dasz sobie więcej energii na cały dzień i pozbędziesz się ciągłego uczucia zmęczenia. Dzięki temu będziesz odczuwać mniejszą pokusę, aby podjadać pomiędzy posiłkami, co w efekcie sprawi, że szybciej zgubisz nadprogramowe kilogramy.

 

Co jeść na śniadanie, żeby być fit?

Każdy pierwszy fit posiłek powinien zawierać szeroką gamę substancji odżywczych, które zaspokoją głód i dostarczą Twojemu organizmowi energii pochodzącej z różnych źródeł. Podobnie jak inne posiłki również ten powinien zawierać produkty ze wszystkich lub niemal wszystkich pięter piramidy żywnościowej w odpowiednich proporcjach. Bazą powinny być więc węglowodany – zarówno te łatwiej przyswajalne, które od razu dadzą Ci zastrzyk energii, jak i te złożone, które przez wiele godzin zapewnią uczucie sytości. Nie wolno zapominać także o białku – roślinnym i zwierzęcym – a także o nienasyconych kwasach tłuszczowych oraz o witaminowych bombach, jakimi są owoce i warzywa. Dobrym pomysłem będzie więc łączenie pełnoziarnistych produktów zbożowych oraz produktów mlecznych o niskiej zawartości cukru i tłuszczu z dodatkami w postaci świeżych lub suszonych owoców, orzechów i nasion oraz różnego typu past warzywnych czy po prostu świeżych warzyw. W okresie wiosenno-letnim warto korzystać z produktów sezonowych. Zimą świeże produkty zastąpisz z łatwością dostępnymi właściwie wszędzie mrożonkami. Unikaj tłuszczów trans, ale nie obawiaj się masła – w niewielkich ilościach jest ono znacznie zdrowsze niż większość dostępnych na rynku tłuszczów roślinnych do smarowania pieczywa.

 

Pożywne zdrowe śniadanie i trening EMS – przepis na sukces!

Przepisem na sukces jeśli chodzi o redukcję tkanki tłuszczowej i stworzenie idealnej sylwetki jest połączenie zdrowych śniadań ze skutecznym treningiem. Masz za dużo zajęć, aby móc wygospodarować jeszcze kilka godzin tygodniowo na ćwiczenia na siłowni? Twoja motywacja jest zbyt słaba, aby uczęszczać na fitness miesiącami zanim zobaczysz pierwsze efekty swojej pracy? Treningi EMS są stworzone właśnie dla Ciebie! Dzięki połączeniu ich z odpowiednią dietą opartą przede wszystkim na zdrowych, wartościowych pierwszych posiłkach z łatwością spalisz nadprogramowe kilogramy, a pierwsze rezultaty widoczne już po kilku treningach skutecznie zmotywują Cię do działania. Nie obawiaj się głodówek – wystarczy zdrowa, zbilansowana dieta i trwające 20-40 minut tygodniowo ćwiczenia. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się, że to naprawdę działa!