Facebook Pixel

Aby szybko i skutecznie zredukować tkankę tłuszczową, warto się wybrać na trening EMS, zwany również elektrostymulacją, prowadzony w studiu TECHNOBODY na warszawskim Wilanowie. Dzięki profesjonalnemu wsparciu trenera personalnego i innowacyjnej metodzie będziecie mogli zadbać o utrzymanie pożądanej wagi oraz sylwetki, wzmacniając przy tym mięśnie i ujędrniając całe ciało. Jak to działa? Zobaczmy!

Szybka redukcja tkanki tłuszczowej dzięki treningom EMS w studio TECHNOBODY na warszawskim Wilanowie. Na czym to polega?

Jedną z największych zalet treningów EMS jest możliwość szybkiego zredukowania nadmiaru tkanki tłuszczowej bez konieczności spędzania długich godzin na siłowni. Decydując się na elektrostymulację, możesz zapomnieć o kilkugodzinnych ćwiczeniach, podczas których pot będzie lał się strumieniami, a Ty pomiędzy kolejnymi seriami monotonnych powtórzeń będziesz tylko patrzeć na zegarek i zastanawiać się, kiedy to się wszystko skończy. Standardowa sesja ćwiczeń wykorzystujących metodę EMS trwa bowiem… 20 minut. Tyle wystarczy, aby osiągnąć pożądane wyniki. Jak to możliwe? To proste! Podczas tych 20 minut będziesz nie tylko wykonywać określone ćwiczenia, lecz jednocześnie Twoje ciało będzie dodatkowo stymulowane za pomocą bezpiecznych impulsów elektrycznych. Ich zadaniem jest naśladowanie naturalnych czynności ośrodkowego układu nerwowego. Impulsy te inicjują pracę mięśni i sprawiają, że każde ćwiczenie jest dla nich o wiele intensywniejsze i bardziej wymagające. Dzięki temu tak krótki czas wystarczy, aby Twoje mięśnie wykonały nawet do 150 razy więcej skurczów niż miałoby to miejsce podczas pełnej dwugodzinnej sesji na siłowni.

Jak przebiega spalanie nadmiaru tłuszczu?

Aby zrozumieć sposób działania tej nowoczesnej metody ćwiczeń, musimy przyjrzeć się bliżej temu, w jaki sposób nasze ciało spala nadmiar tkanki tłuszczowej. Po pierwsze należy mieć świadomość, że w procesie utraty wagi oraz kształtowania sylwetki bardzo ważną rolę odgrywają mięśnie. Zwiększają one tempo metabolizmu, co w rezultacie przyczynia się do utraty zbędnych kilogramów. Możemy posłużyć się tu metaforą: mięśnie są jak silnik, który ciągle się pali, a im wyższa jest jego moc, tym większe ma on zapotrzebowanie na odpowiednie paliwo. Wraz ze wzrostem masy mięśniowej wzrasta więc podstawowa przemiana materii (BMR), zwana inaczej przemianą spoczynkową, a my spalamy więcej kalorii, nie zwiększając intensywności ćwiczeń. Im większa jest siła naszych mięśni, tym większy wydatek energetyczny wiąże się z każdą wykonywaną przez nas czynnością, a im więcej energii zużywamy, tym łatwiej będzie utrzymać prawidłową masę ciała oraz uzyskać efekt pięknej i wyrzeźbionej sylwetki.

Ogólnie rzecz biorąc, mięśnie wykazują wyższy poziom podstawowej przemiany materii (BMR) niż tkanka tłuszczowa. Oznacza to, że większa masa mięśniowa pozwoli Ci spalać więcej kalorii każdego dnia, dlatego im więcej masy mięśniowej masz w swoim ciele, tym większe będzie tempo metabolizmu spoczynkowego. Poza tym, nawet przez kilka godzin po zakończeniu ćwiczeń Twoje ciało będzie spalało kalorie, ponieważ musi spłacić tzw. dług tlenowy. Na skutek intensywnego treningu organizm nie jest w stanie na bieżąco pokrywać zapotrzebowania pracujących mięśni na tlen. Dlatego ciało zaciąga tzw. dług tlenowy (EPOC), który „spłaci” w ciągu kilku godzin jego zakończeniu, kiedy organizm będzie pobierał znacznie więcej tlenu niż wymagają tego odpoczywające mięśnie. Rezultat? Szybsze spalanie tłuszczu!

Redukcja tkanki tłuszczowej za pomocą treningu EMS

Elektrostymulacja w studiu TECHNOBODY na warszawskim Wilanowie jako sposób na redukcję tkanki tłuszczowej. Postaw na jędrne i smukłe ciało!

Elektrostymulacja to nie tylko sposób na redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej. Ten nowoczesny rodzaj treningów pozwala zarówno osiągnąć wymarzoną sylwetkę, jak i idealnie ją wyrzeźbić i utrzymać efekty dotychczasowych ćwiczeń i diety. Rozpoczynając przygodę z EMS musisz pamiętać, że utrata tłuszczu to tylko połowa drogi do sukcesu. Kolejnym krokiem jest ujędrnianie całego ciała i tonowanie mięśni. Treningi EMS są gwarancją jędrnej sylwetki i będą w stanie zapewnić Ci pięknie zarysowane mięśnie ramion, płaski brzuch i jędrne uda, a także uwydatnioną klatkę piersiową i krągłe pośladki. Twoje ciało stanie się silniejsze i bardziej kształtne, a ubrania będą na Tobie zupełnie inaczej leżeć!

Elektrostymulacja jest również odpowiednią metodą dla osób, u których redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej jest zbędna ze względu na szybki metabolizm czy ścisłą dietę. W odróżnieniu od nich pozwala ona bowiem nie tylko zachować szczupłą sylwetkę, ale też ujędrnić i wysmuklić ciało. W tym celu konieczne jest nie tylko zdrowe odżywianie, ale też – a może wręcz przede wszystkim – zbudowanie mięśni. Jeżeli marzysz o idealnie wyrzeźbionej sylwetce i chcesz na co dzień cieszyć się estetycznym wyglądem jędrnego i odmłodzonego ciała, metoda EMS jest przeznaczona właśnie dla Ciebie!

Czy treningi EMS są skuteczne? Garść statystyk podpartych badaniami naukowymi

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bayreuth i Erlangen-Norymberdze (2008) dowodzą, że regularne treningi z zastosowaniem metody EMS skutkują pozytywnymi zmianami sylwetki w bardzo krótkim czasie. Zobaczmy, co o elektrostymulacji mówią osoby, które z niej skorzystały!

  • 89% badanych zauważyło wzrost siły, mocy i stabilności całego ciała
  • 87% badanych zauważyło istotne zmiany w swojej sylwetce
  • kobiety zmniejszyły obwód bioder średnio o 1,5 cm
  • ćwiczenia umożliwiły badanym redukcję tłuszczu średnio o 4% w ciągu 6 tygodni
  • u mężczyzn obwód ramion, ud i klatki piersiowej zmniejszył się średnio o 2,3 cm (przy jednoczesnym średnim przyroście 1,2 cm tkanki mięśniowej w badanych obszarach)
  • sportowcy zauważyli przyrost masy mięśniowej o ok. 4 cm (czyli znacznie wyższy niż ten odnotowywany w przypadku konwencjonalnych treningów)
  • seniorzy 65 + zmniejszyli poziom tłuszczu w organizmie o około 6%

  Na podstawie badań naukowych możemy więc z całą pewnością stwierdzić, że elektrostymulacja jest metodą, która działa. Co więcej, jest ona odpowiednia niemal dla każdego niezależnie od płci czy wieku, a dzięki wykorzystaniu impulsów elektrycznych pozwala zbudować wymarzoną sylwetkę. A to wszystko bez spędzania godzin na siłowni, bez monotonnego powtarzania kolejnych serii nudnych ćwiczeń i bez nadmiernego obciążania stawów oraz ścięgien. Redukcja tłuszczu i ujędrnianie ciała? Tylko dzięki EMS w studio TECHNOBODY!