Dlaczego mięśnie, są tak ważne?

7 lipca 2016 10:55 Opublikowane przez Zostaw swój komentarz

mężczyzna robiący pompki

 

Fitness stał się bardzo popularnym stylem życia, trendem i pasją milionów ludzi na świecie. To świetna sprawa, gdy obserwujemy tak wielu pasjonatów sportu i zdrowego stylu życia, ale wciąż za mało ludzi zaraziło się tą modą i aktywnością na co dzień. Wciąż wyznacznikiem piękna i zdrowego ciała jest „chuda” sylwetka, głównie wśród kobiet. Także mężczyźni chcąc stracić zbędne kilogramy wolą przejść na niskokaloryczną dietę, niż po prostu wzmocnić swoje ciała, zwiększyć ilość mięśni i zminimalizować tkankę tłuszczową za pomocą sportu.

 

Nie sposób jest nie schudnąć, gdy nie dostarczamy organizmowi niezbędnej do życia energii. Ale czy naprawdę chcecie kształtować swoje ciało w ten sposób? Obłe ramiona, galaretowata i płaska pupa, brak jędrności na udach i brzuchu. Aby wyrzeźbić ciało należy wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową. Osiągniemy to łącząc trening siłowy – z obciążeniem, oraz trening aerobowy np. bieganie czy rower.

 

Dla mężczyzn kształtne ramiona i silne nogi to wielki atut, nie tylko podkreślą ich siłę, ale pomogą być sprawniejszymi i zdrowszymi. Kobiety natomiast często boją się ćwiczeń z obciążeniem, gdyż nie chcą zbytnio rozbudować mięśni. Nic z tego drogie Panie musiałybyście się naprawdę mocno natrudzić, żeby zwiększyć istotnie masę mięśniową. Przy prostym treningu z obciążeniem zagęścicie mięśnie, wzmocnicie ścięgna i zarysujecie sylwetkę, a trening aerobowy pomoże Wam pozbyć się warstwy tłuszczyku.

Co dadzą Wam więc mięśnie?

Przede wszystkim pomagają spalać tłuszcz. Im więcej ich macie, tym proces ten jest szybszy i efektywniejszy, są siłą napędową metabolizmu, kształtują sylwetkę, dodają organizmowi energii i ujędrniają nasze ciała, które są zdrowe i młode przez długie lata.
Kategoria: Porady

Dodaj komentarz