Facebook Pixel

EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśni, by docierać i pobudzać najgłębiej położone mięśnie oraz dostarczać silniejszych i bardziej efektywnych skurczów, niż jest to możliwe podczas zwykłego wysiłku.

Technologia EMS może skutecznie łączyć tradycyjne metody treningowe oraz programy fitness, budując siłę mięśni, moc, wytrzymałość i szybkość bez obciążania ścięgien i stawów.

Dla tych, których interesuje poprawa siły mięśniowej, trening siłowy i szybki trening wzmacniający mięśnie – EMS może stanowić idealne uzupełnienie indywidualnego programu treningowego lub jego alternatywę.

Główne zalety EMS:

    • Pobudza mięśnie, przyczyniając się do szybszego ich wzrostu
    • Zwiększa siłę w znacznie krótszym czasie
    • Poprawia szybkość i zwinność
    • Wzmacnia wytrzymałość mięśni
    • Rozwija mięśnie stabilizujące, czyli głębokie

Dynamiczny, mocny trening fitness z urządzeniem miha bodytec  okazuje się bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie siły i szybkości w porównaniu z innymi metodami treningowymi.

Badania naukowe na temat EMS

Badania przeprowadzone przez Uniwersytet w Bayreuth i niemiecki Uniwersytet Sportu w Kolonii udowodniły, że trening EMS jest do 18 razy bardziej skuteczny niż regularne treningi na siłowni!

W 2008 roku niemiecki Sports University w Kolonii stwierdził, że „dynamiczne, mocne treningi fitness z maszynami  miha bodytec okazały się bardzo skutecznym sposobem na zwiększenie siły i szybkości w porównaniu z innymi metodami treningowymi.”

Czytaj więcej o badaniach naukowych dotyczących elektrostymulacji tutaj.